Home

ROSTERS for Session 1 Fall Indoor League

Scroll down to view all teams. Use Control F feature to easily locate your name.

Haven't REGISTERED YET?

To register for an Available Spot, open www.luckylax.com in another tab and click on the ONLINE REGISTRATION LINK. CHOOSE 'Last Second Registration' from drop-down menu. This will be available soon if you do not see it yet!

Please keep in mind that rosters are updated manually. We will make every attempt to keep the online rosters accurate.

 

7th/8th Academy Participants

Schedule:  Tuesdays, 7:30 pm on Field 1

Dates: 10/23, 10/30, 11/6, 11/13, 11/27, 12/4. 12/11 *No games held during Thanksgiving week

Basil Mary Kate
Bell Sarah
Bird Lexi
Bistransin Sofia
De La Cerda Isabella
Dela Rosa Abberly
DiMasi Gemma
Fisher Samantha
Henry Carly
Manke Haley
Morris Bailey
Nickel Sydney
Nowell Ryleigh
Raque Kelli
Rudek Lauren
Schultz Allison
Shepherd Ella
Shepherd Grace
Shirilla Ashley
Turner Grace
Walter Lily
Weer Emmaline

 

HS Academy Participants

Schedule:  Wednesdays 7:30 pm on Field 2

Dates: 10/24, 11/7, 11/14, 11/28, 12/5, 12/12. 12/19 *No Lucky Lax Events held on Halloween 10/31

Arbona Olivia
Bally Ella
Brennan Caiden
Byrd Emily
Byrne Jamisen
Cahill Riley
Clifton Haley
Czekajewski Ava
Fligner Amanda
Johnson Zara
McLoughlin Kelly
Mehta Sonia
Miller Jadyn
Modin Ida
Mounts Taylor
Neal Lexi
Sabol Lauren
Schoch Ryan
Schutte Claire
Seikel Isabelle
Semel Sydney
Smith Caroline
Solace Anna
Stone Sydney
Stutz Sami
Virant Madeline
Whalen

Margaret

 

20/21/22 Club Hour Participants

Schedule:  Wednesdays 6:30 pm on Field 2

Dates: 10/24, 11/7, 11/14, 11/28, 12/5, 12/12. 12/19 *No Lucky Lax Events held on Halloween 10/31

Armstrong Amanda
Binion Kelsey
Chinnock Elliot
Coleman Zoe
Esteep Mollie
Gosnell Kara
Gruber Alison
Guagenti Ava
Jacobs Olivia
Kendall Emily
Lednik Lexi
Miller Megan
Proctor Mary
Sellars Jadyn
Sivak Olivia
Stone Sydney
Tinnerello Josephine
Turner Caroline
Twombly Makenna
GK-Weckerly Gabrielle
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  

 

23/24 Club Hour Participants

Schedule:  Tuesdays 6:30 pm  Field 1

Dates: 10/23, 10/30, 11/6, 11/13, 11/27, 12/4. 12/11 *No games held during Thanksgiving week

Bird Lexi
Brewer Paige
Carfagna Isabella
Dela Rosa Abberly
DiMasi Gemma
GK-Gaines Ava
Heitzman Jordan
Humphrey Sam
Isaacson Cate
Mason Breonna
McCraw Simone
Meyer Genevieve
Morris Bailey
Nickel Sydney
Schultz Allison
Schumacher Elizabeth
Smith Bethany
Zimpfer Lola
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  

 

5th/6th Participants

Schedule:  Wednesdays 5:30 pm on Field 1

Dates: 10/24, 11/7, 11/14, 11/28, 12/5, 12/12. 12/19 *No Lucky Lax Events held on Halloween 10/31

 5/6 Team 1

Arbona Mia
Hayes Molly
Keeler Karys
Madrigal Lila
Myers Aidey
Nicolli Hayden
Palazzo Caroline
Skinner Avery
Tetirick Elise
Tetirick Heidi
Tuza Elle
GK-spot available

 

5/6 Team 2

Beegle Caroline
Benton Megan
Colvin Gentry
Conroy Norah
Cox Kylie
Estepp Meredith
Houk Kaitlyn
Larry Jessica
Larry Victoria
Rosu, Kalena
Weldy, Emery
Weldy, Madden
GK-spot available

 

 

7th/8th Participants

Schedule:  Wednesdays  Field 1

Games Played on Field 1

Week 1

10/24

Week 2

11/7

Week 3

11/14

Week 4

11/28

Week 5 

12/5

Week 6

12/12

Week 7

12/19

6:30-7:30

1 v 2

 

1 v 3

4 v 1

3 v 4

2 v 4

2 v 3

1 v 2

7:30-8:30

 3 v 4

2 v 4

2 v 3

1 v 2

1 v 3

4 v 1

3 v 4

 

Dates: 10/24, 11/7, 11/14, 11/28, 12/5, 12/12. 12/19 *No Lucky Lax Events held on Halloween 10/31

7/8 Team 1

Adkins Grace
Basil Mary Kate
Brennan Kathryn
Devine Lucille
Gebhart Audrey
Koffel Kate
Menke Haley
Wheeler Kyra
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  
GK-spot available

7/8 Team 2

Bell Sarah
Field Mckensey
Hughes Kate
McKibben Ella
McKibben Sarah
McLoughlin Catelin
Rajan Diya
Saxton Anna
Snyder Erica
Spillman Natalie
spot available  
spot available  
GK-Khafizov, Kamila

7/8 Team 3

Beigel Olivia
Chizever Mia
Elliott Brooke
Haenszel Maddie
Kroeger Claire
Larkin Ryleigh
Mar Morgan
Playko Alyse
Reusser Ryen
Swaro Maria
Weer Emmaline
spot available  
GK-Turner Grace

7/8 Team 4

Campbell Emma
De La Cerda Isabella
Delma Paige
Francis Raygan
Heiniger Grace
Isaacson Cate
Shepherd Ella
Shepherd Grace
Villela Sophie
spot available  
spot available  
spot available  
GK-Mason Breonna

 

Varsity Participants

Schedule:  Tuesdays Field 2

Dates: 10/23, 10/30, 11/6, 11/13, 11/27, 12/4. 12/11 *No games held during Thanksgiving week

Games Played on Field 2

Week 1

10/23

Week 2

10/30

Week 3

11/6

Week 4

11/13

Week 5 

11/27

Week 6

12/4

Week 7

12/11

6:30-7:30

1 v 2

 

1 v 3

4 v 1

3 v 4

2 v 4

2 v 3

1 v 2

7:30-8:30

 3 v 4

2 v 4

2 v 3

1 v 2

1 v 3

4 v 1

3 v 4

 

Varsity Team 1

Alexander Paris
Berniger Catie
Brooks Olivia
Chandler Olivia
Gosnell Kara
Lim Hannah
McKibben Katie
Peele Emmy
Root Katelyn
Seikel Isabelle
Sivak Olivia
Wheeler Brooke
spot available  
spot available  
spot available  
GK-spot available

Varsity Team 2

Bell Katie
Bohl Taylor
Duffy Megan
Hoffman Kailee
Johnson Zara
Mamula Kelly
Mehta Sonia
Modin Ida
Neal Lexi
Saleh Jenna
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  
GK-Reagan, Abigail

Varsity Team 3

Binion Kelsey
Clifton Haley
Delamater Isabel
Lednik Lexi
Siford Emily
Snyder Anna
Turner Caroline
Vawter Samantha
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  
spot available  
GK- Cantrell Madilynn

Varsity Team 4

Armstrong Amanda
Bajec Audrey
Chinnock Elliot
Holmes Lily
Isaacson Cate
Perry Hope
Proctor Mary
Selbe Katherine
Tyler Sydney
Shambaugh Alexandra
Vagnier Liberty
Weaver Mia
spot available  
spot available  
GK-Esque Molly